
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 1.5 mm |
| Width | 900 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 500 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 272 µm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Number of Bits | 1 |
| Turn-On Delay Time | 5 ns |
| Quiescent Current | 10 µA |
| Propagation Delay | 3.6 ns |
| High Level Output Current | -32 mA |
| Low Level Output Current | 32 mA |
| Logic Function | NAND |
| Number of Inputs | 3 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Gates | 1 |
| Number of Input Lines | 3 |
| Number of Output Lines | 1 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Logic Family | 74LVC |
| Logic Level - Low | 0.7 V to 0.8 V |
| Logic Level - High | 1.7 V to 2 V |
Stock: 173
Distributors
pcbx
Unit Price$0.39413
Ext.Price$0.39413
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.39413 | $0.39413 |
| 10 | $0.28213 | $2.82130 |
| 25 | $0.25306 | $6.32650 |
| 50 | $0.23626 | $11.81300 |
| 100 | $0.22057 | $22.05700 |
| 300 | $0.20781 | $62.34300 |
| 500 | $0.19578 | $97.89000 |
| 1000 | $0.18809 | $188.09000 |
| 3000 | $0.17868 | $536.04000 |
| 5000 | $0.17355 | $867.75000 |
